Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

W okresie wakacyjnym Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Waldemar Hermann

Przeglądzi Chórów i Zespołów Śpiewaczych Seniorów "Hej Kolęda Kolęda" w PobiedziskachW dniu 11 grudnia 2014r. chór mieszany, im. Stanisława Moniuszki z Kaźmierza uczestniczył w Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych Seniorów "Hej Kolęda Kolęda" w Pobiedziskach. W przeglądzie, który miał miejsce w sali widowiskowej tamtejszego Ośrodka Kultury obok chóru „Moniuszko” wystąpili:
- Chór „Melodia” z Pobiedzisk
- Stowarzyszenie Kulturalne „Duszniczanka” z Dusznik Wlkp.
- Zespół Śpiewaczy „Retro Café” z Czerwonaka
- Zespół Śpiewaczy „Chabry” z Łopienna
- Zespół Śpiewaczy „Granowianie” z Granowa
Na zakończenie przeglądu wystąpił działający przy Ośrodku Kultury w Pobiedziskach Zespół Pieśni i Tańca „WIWATY” z programem pt. "Chodzenie z Gwiazdą i Turoniem".

Piotr Pospieszny

Rock na stacjiKoncerty rockowe na dworcu PKP w Kaźmierzu cieszą się coraz większym zainteresowaniem fanów tego gatunku muzycznego. W dniu 29.11.2014 r. o 20.00 odbył się już czwarty w tym roku koncert w wydzierżawionej przez Gminny Ośrodek Kultury stacji kolejowej. Dzień przed „Andrzejkami” zagrały zespoły „The Zwierachs” , „Psychodrama” oraz „Niesamowita Sprawa” Publiczność bawiła się świetnie w miłej atmosferze i dobrym klimacie.

Piotr Pospieszny

W dniu 6-tego grudnia 2014r.Biesiada Wigilijna o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu miała miejsce „BIESIADA WIGILIJNA” - wykonana przez artystów scen poznańskich. Koncert miał charakter świąteczny. Zgromadzona publiczność brała czynny udział w przedstawieniu, opowiadając o swoich domowych tradycjach wigilijnych. Podsumowaniem wieczoru było wspólne dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd.

Piotr Pospieszny

PAPUGA  KRÓLA  HERODAGminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu z okazji „Mikołaja” zaprosił przedszkolaków na teatrzyk kukiełkowy pt. „PAPUGA KRÓLA HERODA”. Maluchy i wychowawcy poczuli już zapach zbliżających się świąt „BOŻEGO NARODZENIA”.

Piotr Pospieszny

Poetycki Barwy JesieniW dniu 25.11.2014 roku o godzinie 17.00 w sali GOK Kaźmierz odbył się konkurs recytatorski o tematyce dowolnej – „Poetyckie barwy jesieni"

Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy. Jury w składzie: Aleksandra Słomińska (Szamotulski Ośrodek Kultury) oraz Roma Cyprowska ( Biblioteka Publiczna w Szamotułach) wytypowało z pośród uczestników konkursu najlepszych recytatorów.

*

Narodowe Święto Niepodległości   W dniu 11 listopada 2014r. w sali GOK z okolicznościowym programem artystycznym wystąpili harcerze z 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego. Po występie harcerzy uczestnicy spotkania pod przewodnictwem proboszcza tutejszej parafii ks. Krzysztofa Musiała zaśpiewali kilka piosenek i pieśni patriotycznych. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek w postaci rogali świętomarcińskich.