Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Od poniedziałku do piątku 10:00 - 18:00 w soboty 10:00 - 14:00. Dyrektor zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Waldemar Hermann

Jesienne Święto Pieśni- Koncert Chóralny z okazji Święta NiepodległościW dniu 10.11.13 r. o godz. 15:00 w kościele p. w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bytyniu odbył się Koncert Chóralny. Zaprezentowało się pięć chórów i koło śpiewu im. F. Nowowiejskiego - Tarnowo Podgórne, dyrygent Szczepan Tomczak, chór "Halka" - Duszniki, dyrygent Magdalena Andrys, chór "Mieszany im. St. Moniuszki" - Kaźmierz, dyrygent Waldemar Hermann, chór "Milenium" - Wronki, dyrygent Remigiusz Skorwider, chór Kameralny "Fermata"- Kaźmierz, dyrygent Waldemar Hermann.

Waldemar Hermann

Poetyckie barwy jesieniW dniu 5.11.2013 roku o godzinie 17.00 w sali GOK Kaźmierz odbył się konkurs recytatorski o tematyce dowolnej – „Poetyckie barwy jesieni"

Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z naszej gminy. Jury w składzie: Aleksandra Słomińska (Szamotulski Ośrodek Kultury) oraz Roma Cyprowska ( Biblioteka Publiczna w Szamotułach) wytypowało z pośród uczestników konkursu najlepszych recytatorów.

Piotr Pospieszny

Od Straussa do WarsaW dniu 20 października 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu odbył się już drugi koncert z cyklu ,,Muzyczna Jesień’’.

Tytuł koncertu nosił nazwę ,, Od Straussa do Warsa’’, a udział w nim wzięli następujący artyści: Daniel Kustosik, Anna Bajerska-Witczak, Olga Gładysz, Jarosław Patycki, Adrian Koszkało.

Jerzy Oses

VI Przegląd Twórczości SeniorówSobota 19 października 2013 r. była dla mieszkańców Kaźmierza świętem muzyki i śpiewu. Tego dnia, bowiem po raz szósty już odbył się Przegląd Twórczości Seniorów. Na zaproszenie organizatora - Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu do sali kinowej przy Bibliotece Publicznej Gminy Kaźmierz przybyło sześć zespołów wokalno - muzycznych. Były to: zespół „BETLEJEMKA” z Domu Dziennego Pobytu w Szamotułach, kapela "EMILIA" z Krzykos, zespół wokalny "OSTROROGOSKIE JAŚKI" z Ostroroga, zespół „SREBRNE NUTKI” z Szamotulskiego Ośrodka Kultury, zespół "WRZOS" z Dziennego Domu Seniora w Pniewach i nasza "KAŹMIERZANKA".

Piotr Pospieszny

Kabaret "Słuchajcie" W dniu 13 października 2013 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu z cyklu „Muzyczna Jesień”, wystąpił kabaret „Słuchajcie”.

  Formacja kabaretowa „Słuchajcie” rozpoczęła swoją działalność w Zielonej Górze pod koniec lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Przez okres swojej działalności zdobyła nie tylko stałych słuchaczy, ale nabrała doświadczenia, które pozwala artystom na eksperymentowanie ze swoim repertuarem.
    

Piotr Pospieszny

STACJA KAŹMIERZ WSIADAĆ !Po wielu latach niełaski do życia wróciła stacja kolejowa w Kaźmierzu. Stało się to za sprawą Miłośników Dworca Kolejowego. Już wiosną rozpoczęły się rozmowy z PKP S.A. Departament Komercjalizacji Nieruchomości a dyrektorem GOK w Kaźmierzu, który patronuje temu przedsięwzięciu o wydzierżawienie dwóch pomieszczeń (poczekalnia i biuro) na klub dla młodzieży.