Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

W okresie wakacyjnym Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Waldemar Hermann

FERMATA   W święto Trzech Króli Chór Kameralny FERMATA z GOK kolędował w Sokolnikach Wielkich w Kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. Program artystyczny wypełniły występy dzieci ze świetlicy „Przystań u Anioła”, które przedstawiły nowoczesne jasełka, schola sokolnicka, grupa taneczna oraz na finał Chór FERMATA. Swoisty klimat przeplatany kolędami sprawił, że nadal czuć było atmosferę Bożego Narodzenia. „Kolęda dla nieobecnych” w wykonaniu FERMATY urzekła słuchaczy, wzruszenie na twarzach oraz gromkie brawa były tego potwierdzeniem.

Piotr Pospieszny

Koncert Noworoczny   W dniu 06.01.2019 r. o godz. 16.00 w sali kinowej  przy Bibliotece Gminnej w Kaźmierzu odbył się niecodzienny koncert przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu. Gwiazdą tego popołudnia była ORKIESTRA KAMERALNA CAPELLA SAMOTULINUS, którą dyrygował Remigiusz Skorwider. W dalszej części koncertu wystąpili soliści: Agnieszka Wichłacz – sopran, Piotr Strugała – akordeon, Marcelina Dera – skrzypce, Aleksandra Kucharska i Piotr Subczyński – taniec. Atmosfera na koncercie przypominała wiedeńskie klimaty, w które można było się wczuć przy utworach takich jak: „Kaiserwalcer” – J.Strauss (syn), „Nad pięknym modrym Dunajem”- j. Strauss (syn) czy „Marsz Radetzkiego” – J.Strauss (ojciec). Nie zabrakło również utworów innych kompozytorów np: Vittorio Monti „Czardasz”,  Henry Mancini „Moon River” czy Astor Piazzolla „Libertango”. Koncert z chumorem poprowadził Piotr Witoń, a widownia wypełniająca po brzegi salę zgotowała artystom owację na stojąco.

Sylwia Odwrot

ZUMBA   W dniu 19.12.2018r. o godz. 19.00 odbyły się świąteczne zajęcia Zumby, działającej w GOK Kaźmierz. Tak jak w ubiegłym roku dwie grupy młodsza i seniorzy, razem potańczyły a później podzieliły się opłatkiem i uzupełniły kalorie wspólnym poczęstunkiem. Jeśli są chętne osoby aby dołączyć do naszego grona zapraszamy!!!

Waldemar Hermann

Fermata   W dniu 14.12.2018 r. FERMATA pod kier. Waldemara Hermanna występowała na otwarciu wernisażu p. Bogdana Galewskiego pt. „Tancerki, okna i wiolinistki z ...” Malarstwo w połączeniu z muzyką przeniosło słuchaczy, a zarazem oglądających w inny wymiar kultury, pozwoliło zebranym oderwać się od codzienności i gonitwy przedświątecznej. Dwie artystyczne dusze, czyli p. Galewski i Chór Kameralny FERMATA stworzyły jedną artystyczną całość, która była spoiwem wernisażu.

Waldemar Hermann

FERMATA  W dniu 13.12.18 r. chór Kameralny FERMATA z GOK Kaźmierz brał udział w koncercie kolęd w Pobiedziskach pt. „Hej kolęda, kolęda”. Śpiewało pięć chórów wraz z naszym rodzimym chórem, wprowadzając wszystkich słuchaczy w nastrój świąteczny. FERMATA urzekła słuchaczy doborem i wykonaniem kolęd i pastorałek w szczególności pastorałką „Dziecino słodka” i premierowym wykonaniem „Kolędy dla nieobecnych”.

Janusz Stróżyk

Spektakl   Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zaprosił mieszkańców w sobotę 8 grudnia 2018 r. na niezwykłe przedstawienie teatralne. Sztuka została zrealizowana na podstawie dowcipów, wierszy i piosenek rodem z okupowanej Polski w czasie II wojny światowej. Spektakl o wojnie w oryginalnej oprawie artystycznej - czasami komicznej, a czasami tragicznej. Artyści z poznańskiego Teatru Droga z niezwykłą wprawą wcielili się w role Polaków, Żydów, Volksdeutschów i Niemców z czasów Generalnej Guberni.