Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

GOK

Przeboje Karnawałowe   W dniu 10.02.2019 r. o godz. 16.00 w sali kinowej w Kaźmierzu odbył się koncert operetkowy - „PRZEBOJE KARNAWAŁOWE” Wystąpili znakomici artyści scen poznańskich: Karolina Garlińska, Anna Michalak, Bartosz Kuczyk i Tomasz Raczkiewicz. Publiczność wypełniająca wszystkie miejsca w kinie mogła usłyszeć utwory takie jak: „Gdybym był bogaczem”, „LU-LU”, „Myszko”, „Wielka sława”, „O Sole Mio”, „Tango Jalousie”, „Amor”, „Przetańczyć całą noc”.  Koncert z humorem  poprowadził Bartosz Kuczyk. Jak zwykle na koniec koncertu artyści bisowali dla wspaniałej kaźmierskiej publiczności. Koncert przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu.

GOK

DOPIEWO   W dniu 26.01.2019 r. w kościele parafialnym w Dopiewie odbył się koncert „Kolędujmy Panu”. Organizatorem koncertu był Chór Gminy Dopiewo „Bel Canto”. Do udziału w koncercie organizator zaprosił Chór Mieszany im. Stanisława Moniuszki, działający przy Gminnym Ośrodku kultury w Kaźmierzu. W czasie mszy świętej chóry zaśpiewały kolędy, a po mszy odbył się koncert. Po koncercie odbyło się spotkanie towarzyskie, podczas którego członkowie chórów mogli się poznać i wymienić uwagi oraz spostrzeżenia.

GOK

Toruń   W dniu 27.01.2019 r. Chór Kameralny FERMATA działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu uczestniczył we mszy św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Po zakończonej mszy chór zaśpiewał polskie kolędy i pastorałki. Po mszy z chórzystami spotkał się, ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk, dziękując za koncert.

Piotr Pospieszny

Przegląd Twórczości   W dniu 12.01.2019 r. w sali kinowej w Kaźmierzu odbył się przegląd zespołów tanecznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury. Wystąpili  wychowankowie Pani Agaty Judkowiak i Pana Mariana Pacholczaka – instruktorów z GOK. Licznie przybyły całe rodziny naszych małych artystów aby podziwiać wspaniałe choreografie przygotowane przez opiekunów grup. W grupie ATELIER TAŃCA – PROWADZONĄ PRZEZ  Agatę Judkowiak wystąpiły 3/4  i 5/7 latki w tańcu klasycznym, balet – grupa młodsza i starsza, 3/4  i 5/7 latki – taniec rozrywkowy oraz taniec jazzowy i modern. W grupie tańca LATINO Mariana Pacholczaka obejrzeliśmy 2 pary taneczne -Julia Czarnecka i Antoni Majorczyk oraz Wiktoria Kisielewicz i Marceli Majorczyk, którzy zatańczyli cha-cha, jive i walc wiedeński. Mimo że sala kinowa pękała w szwach, to dobra zabawa i wysoki poziom wychowanków nie przeszkodziły w ich prezentacjach. W czasie przeglądu działał także sztab WOŚP.

Waldemar Hermann

FERMATA   W święto Trzech Króli Chór Kameralny FERMATA z GOK kolędował w Sokolnikach Wielkich w Kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. Program artystyczny wypełniły występy dzieci ze świetlicy „Przystań u Anioła”, które przedstawiły nowoczesne jasełka, schola sokolnicka, grupa taneczna oraz na finał Chór FERMATA. Swoisty klimat przeplatany kolędami sprawił, że nadal czuć było atmosferę Bożego Narodzenia. „Kolęda dla nieobecnych” w wykonaniu FERMATY urzekła słuchaczy, wzruszenie na twarzach oraz gromkie brawa były tego potwierdzeniem.