Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Sylwia Odwrot

ZUMBA   W dniu 19.12.2018r. o godz. 19.00 odbyły się świąteczne zajęcia Zumby, działającej w GOK Kaźmierz. Tak jak w ubiegłym roku dwie grupy młodsza i seniorzy, razem potańczyły a później podzieliły się opłatkiem i uzupełniły kalorie wspólnym poczęstunkiem. Jeśli są chętne osoby aby dołączyć do naszego grona zapraszamy!!!

Waldemar Hermann

Fermata   W dniu 14.12.2018 r. FERMATA pod kier. Waldemara Hermanna występowała na otwarciu wernisażu p. Bogdana Galewskiego pt. „Tancerki, okna i wiolinistki z ...” Malarstwo w połączeniu z muzyką przeniosło słuchaczy, a zarazem oglądających w inny wymiar kultury, pozwoliło zebranym oderwać się od codzienności i gonitwy przedświątecznej. Dwie artystyczne dusze, czyli p. Galewski i Chór Kameralny FERMATA stworzyły jedną artystyczną całość, która była spoiwem wernisażu.

Waldemar Hermann

FERMATA  W dniu 13.12.18 r. chór Kameralny FERMATA z GOK Kaźmierz brał udział w koncercie kolęd w Pobiedziskach pt. „Hej kolęda, kolęda”. Śpiewało pięć chórów wraz z naszym rodzimym chórem, wprowadzając wszystkich słuchaczy w nastrój świąteczny. FERMATA urzekła słuchaczy doborem i wykonaniem kolęd i pastorałek w szczególności pastorałką „Dziecino słodka” i premierowym wykonaniem „Kolędy dla nieobecnych”.

Janusz Stróżyk

Spektakl   Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zaprosił mieszkańców w sobotę 8 grudnia 2018 r. na niezwykłe przedstawienie teatralne. Sztuka została zrealizowana na podstawie dowcipów, wierszy i piosenek rodem z okupowanej Polski w czasie II wojny światowej. Spektakl o wojnie w oryginalnej oprawie artystycznej - czasami komicznej, a czasami tragicznej. Artyści z poznańskiego Teatru Droga z niezwykłą wprawą wcielili się w role Polaków, Żydów, Volksdeutschów i Niemców z czasów Generalnej Guberni.

Jerzy Oses

XI Przegląd Twórczości Seniorów   W dniu 1 grudnia 2018 r. w sali kinowej przy Bibliotece Publicznej Gminy Kaźmierz odbył się XI Przegląd Twórczości Seniorów. Gospodarzem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu i Zespół Wokalny KAŹMIERZANKA. Tegoroczną edycję swoją obecnością zaszczyciły zespoły; CHOJANKI z Chojna, Kapela EMILIA z Krzykosów, SREBRNE NUTKI z Szamotuł, OSTROROGSKIE JAŚKI z Ostroroga, DUSZNICZANKA z Dusznik Wlkp. i KAŹMIERZANKA z Kaźmierza. Każdy z uczestniczących w przeglądzie zespołów zaprezentował po trzy utwory, których tematyka była dowolna. Patronatem honorowym imprezę objął Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, który wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Kaźmierz Arletą Wojciechowską przysłuchiwał się występującym na scenie seniorom. Na zakończenie przeglądu wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary oraz zaproszenie na spotkanie integracyjne do świetlicy w Sokolnikach Małych.

Piotr Pospieszny

Konkurs   W dniu 22.11.2018 r. o godz. 17.00 odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „Poetyckie barwy jesieni”. W konkursie wzięły udział 22 osoby w kategoriach klas I-III i IV-VI. Jury w składzie: Aleksandra Słomińska (instruktor Szamotulskiego Ośrodka Kultury) i Roma Cyprowska (przedstawiciel Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły) postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.