Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Piotr Pospieszny

Konkurs   W dniu 22.11.2018 r. o godz. 17.00 odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „Poetyckie barwy jesieni”. W konkursie wzięły udział 22 osoby w kategoriach klas I-III i IV-VI. Jury w składzie: Aleksandra Słomińska (instruktor Szamotulskiego Ośrodka Kultury) i Roma Cyprowska (przedstawiciel Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły) postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

Piotr Pospieszny

GOK   W dniu 18.11.2018 r. o godz. 16.00 w sali kinowej odbyło się widowisko koncertowe „Fantazja Polska – Paderewski All Inclusive”. Ideą programu było przedstawienie – z punktu widzenia odzyskania przez Polskę niepodległości – momentów z życia wybitnego męża stanu i artysty Ignacego Jana Paderewskiego. Kanwą powieści były pamiętniki Paderewskiego spisane przez Mary Lawton. Ważnym momentem widowiska było przedstawienie fragmentu zainscenizowanego recitalu Paderewskiego przed prezydentem Thomasem Woodrowem Wilsonem. Historia została pokazana dwutorowo: za pomocą rekonstrukcji, oraz współczesnego komentarza rapera, który w improwizowany sposób komentował dzisiejsze znaczenie dokonań Paderewskiego.

Piotr Pospieszny

REWERS   W dniu 27.10.2018 r. o godz. 17.00 w sali kinowej  zaprezentował się „KABARET REWERS” z Zielonej Góry. Wystąpili: Janusz Rewers – ex „Kabaret Ciach” i serial „Spadkobiercy”, Maciej Wojciechowski oraz wnosząca dużą dawkę urody i spontaniczności Anna Olechnowicz-Lachowska. Doskonałe poczucie humoru, niezwykłe improwizacje sceniczne zaaplikowały widzom ogromną dawkę emocji i świetną zabawę.  W programie zobaczyliśmy też znane z telewizji skecze prezentowane wcześniej przez „KABARET CIACH” wplecione w całkiem nowy, przezabawny, a momentami zwariowany program. Zespół bisował trzy razy prezentując po raz pierwszy swoje nowe skecze. Spektakl przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu.

Waldemar Hermann

Konarzewo   Chór Kameralny FERMATA pod kierunkiem Waldemara Hermanna z GOK w Kaźmierzu występował na „Koncercie Przyjaźni” w Konarzewie. Działo się to 19.10.2018 r. na zaproszenie Chóru Gminy Dopiewo „Bel Canto”. Muzyka, taniec, śpiew oraz teatr dominowały w trakcie tego koncertu. Wystąpiły wcześniej wspomniane chóry oraz Koło Teatralne BAJ z Dopiewa i Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca ŁANIKI działający przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Jak sama nazwa wskazywała, koncert odbył się w atmosferze przyjaźni, sympatii i radości, ponieważ muzyka, taniec i śpiew jest ponad wszelkimi podziałami. Cześć Pieśni i Muzyce.

Piotr Pospieszny

Przeboje   W dniu 14.10.2018 r. o godz. 16.00 w sali kinowej odbył się koncert artystów scen łódzkich i poznańskich pt. „PRZEBOJE ŚWIATOWE”. Wykonawcy: E. Zielińska, A. Wawrzyniak, B. Kuczyk, M.Ruta zaśpiewali tym razem w innym stylu takie piosenki jak: „VOLARE”, „MOON RIVER”, „AMOR”, „DILAJLA” czy „CI SARA” . Ich piękne głosy oraz wspaniała interpretacja utworów doprowadziły zebranych na widowni widzów do wspaniałych przeżyć artystycznych. Nie obyło się bez bisów. Koncert przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu przy wsparciu Powiatu Szamotulskiego.

Piotr Pospieszny

Koncert   W sobotę 6.10.2018 r. o godz. 17.00 w sali kinowej odbył się koncert „L`amour de Paris”. To wyjątkowe muzyczne widowisko oddało hołd najpiękniejszym francuskim piosenkom powojennego Paryża. Do roztańczonego i rozśpiewanego „Montmartre”, słynnych kabaretów w których do dziś słychać głosy: Charlesa Aznaboura, Jacquesa Brela czy Edith Piaf oraz w klimaty zadymionych klubów i rozświetlonych scen Paryża wprowadzili nas artyści z fundacji „Fabryka Sztuki” – Agnieszka Mazur, Andrzej Lajborek, Artur Romański, Radek Elis, Jacek Skowroński.