Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Od poniedziałku do piątku 10:00 - 18:00 w soboty 10:00 - 14:00. Dyrektor zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Waldemar Hermann

KAŹMIERZANKA w Ostrorogu   Zespół KAŹMIERZANKA z GOK koncertował w dniu 21.07.2018 r. na Morminie, w ramach Dni Ostroroga. Także w tym dniu Klub Seniora „Jaśki” obchodził 35-lecie działalności i cały koncert był poświęcony temu wydarzeniu. Wystąpiło kilka zespołów seniorskich z terenu wielkopolski, pogoda dopisała, humory także, było barwnie, muzycznie i jubileuszowo. KAŹMIERZANKA ponownie udowodniła, że kaźmierska kultura jest na dobrym poziomie.

Waldemar Hermann

Cerekwickie Trele 2018   W dniu 28.06.2018 r. zespół KAŹMIERZANKA z GOK w Kaźmierzu uczestniczył w Przeglądzie Twórczości Seniorów w Mrowinie pt. Cerekwickie Trele. Oprócz naszego zespołu wystąpiło jeszcze sześć grup artystycznych, gospodarzami przeglądu był zespół „Pod Kasztanem'' z Mrowina. KAŹMIERZANKA po raz kolejny udowodniła, że należy do grona wyróżniających się zespołów seniorskich, przywożąc kolejny puchar i podziękowania. To zasługa całego zespołu wraz ze swoim dyrygentem Waldemarem Hermannem.

Piotr Pospieszny

Festyn Świętojański   W dniu 23.06.2018 r. o godz. 15.00 w sali kinowej i na terenie Biblioteki Publicznej w Kaźmierzu odbył się Festyn Świętojański połączony z gminnym konkursem wianków nagłownych. W programie artystycznym wystąpiły dzieci, młodzież i instruktorzy sekcji artystycznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu (zumba, balet, atelier tańca, taniec towarzyski, artystacja, instrumenty klawiszowe).

Jerzy Oses

Z wizytą u starosty Ejszyszek  Niesamowitą radość mieszkańcom rejonu solecznickiego na Wileńszczyźnie sprawił występ chóru FERMATA, który wraz z członkami kaźmierskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej udał się na Litwę. Od wielu lat co roku na Wileńszczyznę udaje się delegacja z TMWiZW w celu dostarczenia prezentów tamtejszym dzieciom z okazji Dnia Dziecka. Tym razem z grupą pojechał działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu chór kameralny FERMATA, który 31 maja wystąpił przed społecznością miasta Ejszyszki w auli tamtejszego Starostwa.

Waldemar Hermann

XVI Festiwal Piosenki Seniorów Szamotuły 2018   W dniu 17 maja 2018 r. zespół „KAŹMIERZANKA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu uczestniczył w XVI Festiwalu Piosenki Seniorów organizowanym przez Dom Dziennego Pobytu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach. Tegoroczna edycja festiwalu zatytułowana została „Z niewoli ku wolności” a prezentowane utwory zawierały motywy religijne, patriotyczne i społeczne.