Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Waldemar Hermann

Chojno 2018   W dniu 29.09.2018 r. KAŹMIERZANKA występowała na IX Wielkopolskim Przeglądzie Zespołów Wokalnych oraz Kapel Ludowych w Chojnie. Udział brało 10 zespołów z całej Wielkopolski w tym nasz zespół z GOK w Kaźmierzu. Tematyka repertuaru była dowolna, przewijały się utwory biesiadne, rozrywkowe i nawet disco-polo. Zespół jak zawsze zostawił po sobie dobre wrażenie, prezentując się na scenie. Oprócz tradycyjnych występów odbył się show pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym wzięła udział ,,artystka'' z KAŹMIERZANKI wcielając się w rolę H. Kunickiej.

Waldemar Hermann

Bystrzyca Kłodzka 2018   Zespół KAŹMIERZANKA z G.O.K. w Kaźmierzu w dniach 26.07.18 – 29.07.18 r. na zaproszenie MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej wyjechał na koncerty i warsztaty muzyczne w Kotlinę Kłodzką. Zespół śpiewał w ramach „Kulturalnych Czwartków” na Rynku w Bystrzycy Kłodzkiej. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czyli koncerty, warsztaty wokalne, a w wolnych chwilach poznawaliśmy piękno Kotliny Kłodzkiej (Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój, Międzygórze, Długopole). Podsumowując, pogoda wspaniała, występy udane, a wrażenia z wyjazdu niezapomniane.

Waldemar Hermann

 KAŹMIERZANKA w Krzykosach  Nasz sztandarowy zespół KAŹMIERZANKA z GOK wyśpiewał na V Krajowym Festiwalu Seniorów w Krzykosach Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Radość tym większa, że pucharów było 5 a zespołów aż 23 z całej Polski. Nasze dziewczyny broniły nie tylko honoru Kaźmierza, ale także całego Powiatu Szamotulskiego. Takie osiągnięcia motywują do jeszcze wydajniejszej pracy nad zespołem, repertuarem, a zarazem pokazują jaki zgrany zespół tworzy dyrygent Waldemar Hermann wraz ze śpiewającymi paniami z KAŹMIERZANKI.

Waldemar Hermann

KAŹMIERZANKA w Ostrorogu   Zespół KAŹMIERZANKA z GOK koncertował w dniu 21.07.2018 r. na Morminie, w ramach Dni Ostroroga. Także w tym dniu Klub Seniora „Jaśki” obchodził 35-lecie działalności i cały koncert był poświęcony temu wydarzeniu. Wystąpiło kilka zespołów seniorskich z terenu wielkopolski, pogoda dopisała, humory także, było barwnie, muzycznie i jubileuszowo. KAŹMIERZANKA ponownie udowodniła, że kaźmierska kultura jest na dobrym poziomie.

Waldemar Hermann

Cerekwickie Trele 2018   W dniu 28.06.2018 r. zespół KAŹMIERZANKA z GOK w Kaźmierzu uczestniczył w Przeglądzie Twórczości Seniorów w Mrowinie pt. Cerekwickie Trele. Oprócz naszego zespołu wystąpiło jeszcze sześć grup artystycznych, gospodarzami przeglądu był zespół „Pod Kasztanem'' z Mrowina. KAŹMIERZANKA po raz kolejny udowodniła, że należy do grona wyróżniających się zespołów seniorskich, przywożąc kolejny puchar i podziękowania. To zasługa całego zespołu wraz ze swoim dyrygentem Waldemarem Hermannem.