Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Gminny Ośrodek Kultury czynny w godzinach 8:00 - 16:00.

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Piotr Pospieszny

Koncert Operetkowy   W dniu 28.01.2018 r. o godz. 16.00 w Sali kinowej odbył się „Karnawałowy Koncert Operetkowy” w wykonaniu solistów scen Poznańskich i Kijowskich. W brawurowo wykonanym programie nie zabrakło wspaniałych melodii operetkowych jak: Czardasz (perła z tokaju), „Twoim jest me”, „Skrzypki” czy „Usta milczą” oraz wspaniałych wykonań muzyki popularnej: „Malowany dzbanku”, „CI SARA” oraz „Dilajla”.

Piotr Pospieszny

Przegląd Twórczości GOK   W dniu 27.01.2018 r. o godz. 15.30 w Sali kinowej w Kaźmierzu odbył się „Świąteczny Przegląd Twórczości G.O.K.”. Wystąpiły dzieci i młodzież z sekcji tanecznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu pod kierunkiem instruktorów: Agaty Judkowiak – atelier tańca, Joanny Kuczora – sekcja baletowa oraz Mariana Pacholczaka – taniec towarzyski.

Piotr Pospieszny

Koncert Kolęd 2018   W dniu 21.01.2018 r. o godz. 16.00 w Kościele Parafialnym w Kaźmierzu odbył się „Koncert Kolęd” w wykonaniu sekcji gitarowej, działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu pod kierownictwem instruktora Pana Zenona Cioska. Dzieci i młodzież oraz rodzice wykonali niezapomniane kolędy z okresu Świąt Bożego Narodzenia. Publiczność gromkimi brawami oklaskiwała wykonawców. Koncert zorganizował GOK Kaźmierz oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Musiał.

Jerzy Oses

Chór „MONIUSZKO" w Ceradzu Kościelnym   W niedzielę 28 stycznia 2018 r. chór mieszany im. Stanisława Moniuszki swoim kolędowym repertuarem uświetnił jedną z mszy św. w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ceradzu Kościelnym. W ten sposób chórzyści wraz z dyrygentem Robertem Winieckim odpowiedzieli na zaproszenie proboszcza tamtejszej parafii ks. Krzysztofa Borowicza. Śpiew chórzystów został bardzo ciepło przyjęty przez miejscowych parafian, którzy nie żałowali braw na zakończenie liturgii. Był to już ostatni w tym okresie koncert naszego chóru z repertuarem kolędowym.

Waldemar Hermann

Złote Gody  W dniu 21.01.2018 r. Chór Kameralny „Fermata” z G.O. K. zaśpiewał dla par małżeńskich, które świętowały 50-lecie pożycia małżeńskiego. Jubileusz odbył się w kameralnym gronie, a zarazem uroczystej atmosferze. Organizatorem był Urząd Gminy na czele z panem Wójtem Zenonem Gałką, przewodniczącą Rady Gminy panią Arletą Wojciechowską, zaproszonymi gośćmi i rodzinami szacownych jubilatów.

Waldemar Hermann

   W dniu 12.01.2018 r, w Radzynach dalej swoją przygodę z kolędowaniem kontynuuje Chór Kameralny „Fermata" z GOK w Każmierzu. Na zaproszenie zarządu UTW Chór zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie jak i światowe. Po koncercie chórzyści integrowali się ze studentami UTW śpiewając wspólnie kolędy, robiąc pamiątkowe zdjęcia i prowadząc ciekawe konwersacje przy kawie i słodkościach. Cześć Pieśni i Muzyce.