Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Od poniedziałku do piątku 10:00 - 18:00 w soboty 10:00 - 14:00. Dyrektor zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Piotr Pospieszny

Niesamowita Sprawa  W dniu 09.12.2017 r o godz. 19.00 na dworcu PKP w Kaźmierzu odbył się już ostatni w tym roku koncert rockowy z cyklu „Dworcowe Klimaty”. Zagrał zespół „Niesamowita Sprawa”. Impreza odbyła się pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu.

Waldemar Hermann

Fermata kolęduje   Chór Kameralny "Fermata" z G.O.K Kaźmierz w dniu 16.12.2017 kolędował na spotkaniu wigilijnym Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Radzynach. Zebranych gości uraczył koncertem kolęd i pastorałek a nastrojem muzycznym przeniósł wszystkich w okres świąteczny. Gorące brawa i wzruszenie widoczne na twarzach słuchaczy były najlepszym potwierdzeniem  odbioru koncertu kolęd Chóru "Fermata". "Cześć Pieśni i Muzyce".

Waldemar Hermann

Fermata w Pobiedziskach   W dniu 08.12.2017r. Chór Kameralny Fermata reprezentujący G.O.K - Kaźmierz pod kierownictwem Waldemara Hermanna, wystąpił na Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych pt. „Hej Kolęda, kolęda" w Pobiedziskach. Udział wzięło 7 zespołów śpiewaczy z: Pobiedzisk, Kostrzyna, Skoków, Granowa, Łopienna, Witkowa oraz Kaźmierza. Fermata swoim występem a capella ujęła publiczność i zespoły zgromadzone w sali koncertowej Ośrodka Kultury w Pobiedziskach.

Piotr Pospieszny

Separacja   W sobotę 18 listopada 2017 r. Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zaprosił na sztukę teatralną „Separacja”. Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę kryzysu. Małżeństwo – Joanna i Patryk - wystawia sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale emocje wzięły górę i para podjęła decyzję o separacji. Kolejne akty to typowa komedia omyłek, nieporozumień i zabawnych intryg. Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach, ale kuchnia jest wspólna. Bohaterowie knują swoje spiski, ale o zwycięstwo jest trudno.

Jerzy Oses

  11 listopada 2017 r., w sali kinowej, miała miejsce część artystyczna obchodów święta niepodległości, której organizatorami byli; Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu oraz proboszcz ks. Krzysztof Musiał.

Waldemar Hermann

X Przegląd Twórczości Seniorów   W dniu 28 października w Sali kinowej odbył się X Przegląd Twórczości Seniorów Kaźmierz 2017. W przeglądzie wzięły udział zespoły: „Pod Kasztanem” Cerekwica, „Chojanki” Chojno, „Goślińskie Chabry” Murowana Goślina, „Dębowy Liść” Suchy Las, „Srebrne Nutki” Szamotuły oraz gospodarze – „Kaźmierzanka” Kaźmierz. Każdy zespół za występ otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom za udział w koncercie. Patronat honorowy nad przeglądem objęło Starostwo Powiatowe oraz Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, który wraz z przewodniczącą Rady Gminy Arletą Wojciechowską wręczali uczestnikom nagrody.