Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Od poniedziałku do piątku 10:00 - 18:00 w soboty 10:00 - 14:00. Dyrektor zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Jerzy Oses

   W dCerekwickie Treleniu 29 czerwca 2017 r. zespół wokalny „KAŹMIERZANKA” udał się do Cerekwicy gdzie pod patronatem wójta gminy Rokietnica w Restauracji „Przystań” zorganizowano spotkanie zespołów śpiewaczych pod nazwą „Cerekwickie Trele”. W spotkaniu poza naszą „KAŹMIERZANKĄ” uczestniczyły zespoły: „Goślinianka” z Murowanej Gośliny, „Chrzanianka” z Chrzan, „Olszyna” ze Swarzędza, „Dębowy Liść” z Suchego Lasu, „Babie Lato” z Żerkowa, „Pod Kasztanem” z Cerekwicy, oraz dwie młode solistki; Wiktoria Gawron i Amelia Kurantowicz.

Piotr Pospieszny

   Koło Ziół27 czerwca to był wyjątkowy dzień, nasze wspólne święto, zakończenie rocznego projektu „Pokolenia KOŁO ZIÓŁ”. Ciepło wzajemnych relacji i rodzinna atmosfera sprawiły, że nasze popołudnie dodało nam energii i było prawdziwym ukoronowaniem naszego WSPÓLNEGO rocznego działania. Kochani, serdecznie Wam dziękujemy, że z nami wyruszyliście w tą łąkowo – ziołową przygodę, że byliście, za Wasze zaangażowanie i dzielenie się roślinami, elementami do ogrodu społecznego, suszonymi ziołami i kwiatami jadalnymi, nasionami, bukietami, że przynosiliście najpyszniejsze i najpiękniejsze własne wypieki, przepyszne nalewki, domowy cudowny smalec i kiszone ogórki, różne smakowite sałatki, mięsa i owoce ! za WASZE SERCE !  

Jerzy Oses

FERMATA w Gostyniu   W niedzielę 11 czerwca 2017 r. w czasie mszy św. w kościele pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu wystąpił kaźmierski chór kameralny „FERMATA” pod dyrekcją Waldemara Hermanna. Chórzyści udali się do Gostynia na zaproszenie tamtejszego proboszcza ks. Tadeusza Murawskiego. Ks. Tadeusz Murawski w latach 2001-2014 pełnił posługę proboszcza w Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i św. Anny w Ceradzu Kościelnym, do której należą parafianie z Gaju Wielkiego.

Piotr Pospieszny

Jadą misie   W dniu 1-go czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zaprosił dzieci na program muzyczny „Jadą, jadą misie”. Wspólne śpiewanie najbardziej znanych przedszkolnych przebojów, konkursy oraz  zabawa prowadzona przez animatorki rozgrzewała maluchy i rodziców w sali kinowej przeszło godzinę. Nie zabrakło dobrego humoru i słodyczy.

Ewa Jańczak

Słonie   USZYLIŚMY SŁONIE !!! Spotkaliśmy się Rodzinnie 23.05.17 r o godz. 17.00 w GOK, by nawlekać, wycinać, wypychać, wymyślać i wspólnie bawić się i poznawać. Przez otwarte okno do naszej pracowni wpadały majowe promienie słońca, w których wygrzewało się wspaniałe, trąbiaste stadko uszytych słoni :D Były najróżniejsze, każdy inny i każdy najpiękniejszy.