Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Od poniedziałku do piątku 10:00 - 18:00 w soboty 10:00 - 14:00. Dyrektor zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Piotr Pospieszny

Przeboje   W dniu 14.10.2018 r. o godz. 16.00 w sali kinowej odbył się koncert artystów scen łódzkich i poznańskich pt. „PRZEBOJE ŚWIATOWE”. Wykonawcy: E. Zielińska, A. Wawrzyniak, B. Kuczyk, M.Ruta zaśpiewali tym razem w innym stylu takie piosenki jak: „VOLARE”, „MOON RIVER”, „AMOR”, „DILAJLA” czy „CI SARA” . Ich piękne głosy oraz wspaniała interpretacja utworów doprowadziły zebranych na widowni widzów do wspaniałych przeżyć artystycznych. Nie obyło się bez bisów. Koncert przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu przy wsparciu Powiatu Szamotulskiego.

Piotr Pospieszny

Koncert   W sobotę 6.10.2018 r. o godz. 17.00 w sali kinowej odbył się koncert „L`amour de Paris”. To wyjątkowe muzyczne widowisko oddało hołd najpiękniejszym francuskim piosenkom powojennego Paryża. Do roztańczonego i rozśpiewanego „Montmartre”, słynnych kabaretów w których do dziś słychać głosy: Charlesa Aznaboura, Jacquesa Brela czy Edith Piaf oraz w klimaty zadymionych klubów i rozświetlonych scen Paryża wprowadzili nas artyści z fundacji „Fabryka Sztuki” – Agnieszka Mazur, Andrzej Lajborek, Artur Romański, Radek Elis, Jacek Skowroński.

Piotr Pospieszny

Zajęcia Kulinarne   W dniu 02.10.2018 r. GOK w Kaźmierzu zaprosił dzieci na warsztaty kulinarne. Smacznie wyglądające pizze, zrobione z zdrowych produktów chętnie były nakładane na talerze. Na kolejnych warsztatach dzieci będą poznawać kuchnię roślinną oraz wypiekać między innymi: bułki, ciastka, batoniki, babeczki, gofry…. Zajęcia prowadzi edukator żywieniowy i dietetyk. H. Pściuk. Następne spotkanie 16 go października. Informacje pod numerem 693 576 486.

Waldemar Hermann

Chojno 2018   W dniu 29.09.2018 r. KAŹMIERZANKA występowała na IX Wielkopolskim Przeglądzie Zespołów Wokalnych oraz Kapel Ludowych w Chojnie. Udział brało 10 zespołów z całej Wielkopolski w tym nasz zespół z GOK w Kaźmierzu. Tematyka repertuaru była dowolna, przewijały się utwory biesiadne, rozrywkowe i nawet disco-polo. Zespół jak zawsze zostawił po sobie dobre wrażenie, prezentując się na scenie. Oprócz tradycyjnych występów odbył się show pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym wzięła udział ,,artystka'' z KAŹMIERZANKI wcielając się w rolę H. Kunickiej.

Waldemar Hermann

Bystrzyca Kłodzka 2018   Zespół KAŹMIERZANKA z G.O.K. w Kaźmierzu w dniach 26.07.18 – 29.07.18 r. na zaproszenie MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej wyjechał na koncerty i warsztaty muzyczne w Kotlinę Kłodzką. Zespół śpiewał w ramach „Kulturalnych Czwartków” na Rynku w Bystrzycy Kłodzkiej. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czyli koncerty, warsztaty wokalne, a w wolnych chwilach poznawaliśmy piękno Kotliny Kłodzkiej (Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój, Międzygórze, Długopole). Podsumowując, pogoda wspaniała, występy udane, a wrażenia z wyjazdu niezapomniane.

Waldemar Hermann

 KAŹMIERZANKA w Krzykosach  Nasz sztandarowy zespół KAŹMIERZANKA z GOK wyśpiewał na V Krajowym Festiwalu Seniorów w Krzykosach Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Radość tym większa, że pucharów było 5 a zespołów aż 23 z całej Polski. Nasze dziewczyny broniły nie tylko honoru Kaźmierza, ale także całego Powiatu Szamotulskiego. Takie osiągnięcia motywują do jeszcze wydajniejszej pracy nad zespołem, repertuarem, a zarazem pokazują jaki zgrany zespół tworzy dyrygent Waldemar Hermann wraz ze śpiewającymi paniami z KAŹMIERZANKI.