Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Od poniedziałku do piątku 10:00 - 18:00 w soboty 10:00 - 14:00. Dyrektor zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Waldemar Hermann

Fermata - spotkanie opłatkowe   W dniu 20.12.2017 r. Chór Kameralny „Fermata” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu spotkał się w gronie śpiewaków i zaproszonych gości na wieczorze opłatkowym. Dominowała świąteczna, a zarazem radosna atmosfera. „Anioły”, które nas odwiedziły, obdarowały wszystkich zgromadzonych prezentami, co było dla nas wielkim zaskoczeniem. Były także podziękowania i życzenia z okazji zbliżających się imienin pana Wójta Zenona Gałki oraz krótki koncert Chóru „Fermata".

Waldemar Hermann

Kaźmierzanka - Spotkanie Opłatkowe   W dniu 13.12.2017 r. zespół „Kaźmierzanka” z GOK w Kaźmierzu zorganizował spotkanie opłatkowe. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Gminy Kaźmierz na czele z panem Wójtem Zenonem Gałką i Przewodniczącą Rady Gminy panią Arletą Wojciechowską. Oprócz wspólnych życzeń, śpiewu kolęd i tradycyjnych potraw wigilijnych podsumowano działalność zespołu „Kaźmierzanka”. Chociaż jest to zespół seniorek, ale pełen wigoru i werwy, aby nadal propagować kulturę muzyczną nie tylko na terenie Gminy Kaźmierz.

Piotr Pospieszny

Niesamowita Sprawa  W dniu 09.12.2017 r o godz. 19.00 na dworcu PKP w Kaźmierzu odbył się już ostatni w tym roku koncert rockowy z cyklu „Dworcowe Klimaty”. Zagrał zespół „Niesamowita Sprawa”. Impreza odbyła się pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu.

Waldemar Hermann

Fermata kolęduje   Chór Kameralny "Fermata" z G.O.K Kaźmierz w dniu 16.12.2017 kolędował na spotkaniu wigilijnym Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Radzynach. Zebranych gości uraczył koncertem kolęd i pastorałek a nastrojem muzycznym przeniósł wszystkich w okres świąteczny. Gorące brawa i wzruszenie widoczne na twarzach słuchaczy były najlepszym potwierdzeniem  odbioru koncertu kolęd Chóru "Fermata". "Cześć Pieśni i Muzyce".

Waldemar Hermann

Fermata w Pobiedziskach   W dniu 08.12.2017r. Chór Kameralny Fermata reprezentujący G.O.K - Kaźmierz pod kierownictwem Waldemara Hermanna, wystąpił na Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych pt. „Hej Kolęda, kolęda" w Pobiedziskach. Udział wzięło 7 zespołów śpiewaczy z: Pobiedzisk, Kostrzyna, Skoków, Granowa, Łopienna, Witkowa oraz Kaźmierza. Fermata swoim występem a capella ujęła publiczność i zespoły zgromadzone w sali koncertowej Ośrodka Kultury w Pobiedziskach.

Piotr Pospieszny

Separacja   W sobotę 18 listopada 2017 r. Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zaprosił na sztukę teatralną „Separacja”. Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę kryzysu. Małżeństwo – Joanna i Patryk - wystawia sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale emocje wzięły górę i para podjęła decyzję o separacji. Kolejne akty to typowa komedia omyłek, nieporozumień i zabawnych intryg. Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach, ale kuchnia jest wspólna. Bohaterowie knują swoje spiski, ale o zwycięstwo jest trudno.