Nasz adres:

ul. Nowowiejska 15
64-530 Kaźmierz

tel.  +48 61 29 18 072

GODZINY OTWARCIA

Od poniedziałku do piątku 10:00 - 18:00 w soboty 10:00 - 14:00. Dyrektor zastrzega sobie możliwość zmiany w/w godzin

*

Zapraszamy do naszych sekcji

Jerzy Oses

  11 listopada 2017 r., w sali kinowej, miała miejsce część artystyczna obchodów święta niepodległości, której organizatorami byli; Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu oraz proboszcz ks. Krzysztof Musiał.

Waldemar Hermann

X Przegląd Twórczości Seniorów   W dniu 28 października w Sali kinowej odbył się X Przegląd Twórczości Seniorów Kaźmierz 2017. W przeglądzie wzięły udział zespoły: „Pod Kasztanem” Cerekwica, „Chojanki” Chojno, „Goślińskie Chabry” Murowana Goślina, „Dębowy Liść” Suchy Las, „Srebrne Nutki” Szamotuły oraz gospodarze – „Kaźmierzanka” Kaźmierz. Każdy zespół za występ otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom za udział w koncercie. Patronat honorowy nad przeglądem objęło Starostwo Powiatowe oraz Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, który wraz z przewodniczącą Rady Gminy Arletą Wojciechowską wręczali uczestnikom nagrody.

Piotr Pospieszny

Country Zenit   W dniu 22.10.2017 r. o godz. 16.00 w Sali kinowej odbył się koncert zespołu „Country Zenit”. Wysoki poziom artystyczny i wspaniałe wykonanie piosenek wprowadziło publiczność w świetny nastrój. Nie obyło się bez bisów i wspólnego śpiewania. Koncert w ramach „Muzyczna Jesień” przygotował Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy UTW w Kaźmierzu.

Piotr Pospieszny

Gdybym był bogaczem   W niedzielę 8.10.2017 r. o godz. 16.00 w Sali kinowej odbył się koncert – „Gdybym był bogaczem” .Była to wyjątkowa gratka dla miłośników muzyki i kultury żydowskiej oparta na motywach musicalu Jerrego Bocka – „Skrzypek na dachu”. Wyjątkowi artyści z Teatru Wielkiego w Poznaniu T. Pożarska, A. Mazur, A. Ogórkiewicz, A. Lejborek, J. Skowroński, przenieśli słuchaczy do świata, którego już nie ma, a który przez setki lat współtworzył kulturalny krajobraz naszego kraju. Podczas koncertu wykonano między innymi: Duet Goldy i Tewjego, Aria Tewjego – Gdybym był bogaczem, To świt, to zmrok: Czy mnie kochasz. Zebrani licznie słuchacze podziękowali artystą owacją na stojąco. Koncert przygotował GOK przy współpracy UTW w Kaźmierzu.

Piotr Pospieszny

Z Konopi   W dniu 1.10.2017 r. o godz. 16.30 w sali kinowej wystąpił „Kabaret z Konopi” z Kielc. Panowie przedstawili wiele skeczy w oryginalnym wykonaniu wprawiając zebraną publiczność w znakomity humor. Koncert przygotował GOK przy współpracy UTW w Kaźmierzu.

Waldemar Hermann

Opatówek   W dniu 15.08.2017r. Chór Kameralny "Fermata" działający w G.O.K Kaźmierz pod kierunkiem Waldemara Hermanna uświetnił dożynki parafialne swoim śpiewem w czasie uroczystej Mszy Św. w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Opatówku. W trakcie festynu parafialnego dyrygent przejął rolę konferansjera a członkowie chóru czynnie uczestniczyli we wspólnej integracji.